Slovenský basketbalu vládnou Košice

BRATISLAVA. Slovenský mužský basketbal má nového mistra. Slávia TU Košice vyhrála ve středu na Interu 102: 84 a finálovou sérii bez zaváhání 4: 0.

Ve finále se setkali v současnosti neoddiskutovatelně dva nejlepší slovenské týmy, nejen podle výsledků v dlouhodobé části sezóny – Košičané v ní zvítězili, interisti skončili druzí.

Konečný výsledek finálové série překvapil, prohra na nulu nejvíce mrzela samotných hráčů Interu. Ve dvou zápasech prohráli velmi těsně o bod a koš. Čtvrtý na pastvinách (84: 102) nezvládli, především ve svých hlavách.Košičané byly ve středu večer jasně nad jejich síly.

Přesto interistov diváci po zápase vytlieskali, vnímavé publikum děkovalo a ocenilo celou sezónu.

Inter definitivně (?) Zastavil úpadek, když po 4. místě v sezóně 2002/2003 přišlo 5., o další rok dokonce boj o záchranu a konečné 9. místo. Po loňské 7. příčce je účast ve finále výrazným úspěchem a při vhodném doplnění současného kádru nemusí být stropem. Bet365-Registrace zdarma

Ústecký basketbalový divák nárůst výkonnosti ocenil, návštěvu haly na pastvinách zařadil do svého programu častěji než v nedávné minulosti.A to není nepodstatné.

“V Pětapadesátiletý historii košického mužského basketbalu titul chyběl. Jsme šťastní, že jsme ho konečně získali. Košice jsou hladové po kvalitním basketbalu, návštěvy na našich zápasech se pohybovaly mezi 1200 až 2500 diváky. O přízeň fanoušků jsme neměli obavy a nebyl problém získat ani přízeň sponzorů, “řekl nám generální manažer Slávie TU Matúš Patarák. O konkrétních číslech rozpočtu skončené sezóny mluvit nechtěl, ale přiznal, že při postupném zvyšování síly kádru bylo nezbytností i zlepšování podmínek. “Za kvalitu se platí.Dali jsme si za cíl zisk vstupní bonus bet-at-home titulu, a to cosi stojí. “

Košičané loňský bronzový kádr doplnili na slovenské poměry výraznými posilami: pod koš přišel Stojanovič a Leško, na křídlo Radovič. Mezi zdařilé “nákupy” patří i angažování trenéra Gorana Miljkovica, který v rozjeté sezoně vyměnil Juraje Gacíka.

“Bylo to nezbytné.


Gacík dostal tým na jistou úroveň, ale schopnostmi na nových hráčů nestačil.Miljkovic je profesor basketbalu, všech nás přímo vyškolil, “zdůvodnil Patarák.

Pro srbského kouče je titul s Košicemi premiérovým v kariéře, pokud nepočítá několik mládežnických v bývalé Jugoslávii. “V maďarské lize jsem byl s muži Kaposvár dvakrát ve finále – neúspěšně,” řekl nám Miljkovica. V přípravě na finálového soupeře věnoval nejvíce pozornosti obraně. “Vycházel jsem z toho, že Inter má velmi dobrých střelců zvenčí. Tvrdou obranou jsme je eliminovali, přiměly jsme je k chybám, ztrátám míče a ty jsme trestali lehkými koši po rychlých protiútocích. Důležité také bylo udržet vysoké tempo v průběhu celého zápasu.V naší ofenzivě bylo podstatné, že se dařilo posta hráčem, což otevřelo prostor ke střelbě ze střední a větší vzdálenosti. “V ní jsou Košičané mimořádně nebezpeční, ve středu nasúkali Interu 9 trojek – Radovič (31 bodů), Leško (20), Nuber a Mišinský (po 12) dali spolu 75 bodů.

Touhou Východňané je účast v evropské pohárové soutěži. “Chceme, aby kádr zůstal pohromadě. Is trenérem, “řekl generální manažer Patarák. Kouč Miljkovic to nepřímo potvrdil: “Košice jsou pěkné město. V klubu je všechno v pořádku, samí dobří lidé. “Dosavadní mistři

Bet365 sázení live