Rory McIlroy bije otravu jedlom za prvom kole 68 na WGC-HSBC Champions

V prípade, že slúži ako prijatú golfovú múdrosti, že Rory McIlroy účinne reaguje chase, pokračujúce prominence Danny Willett mohol pracovať v prospech Severného Írska. Je bezpochyby zvyšuje širší príbeh.

McIlroy je jasným favoritom nároku European Tour v Race to Dubai poradí titulu zasluhujú v tomto mesiaci. V Willett však McIlroy môže ešte mať živý súperovi; okolo € 400,000 (£ 282.000), oddelené dvojicu mieri do tohto týždňa WGC-HSBC Champions v China.Tiger Woodsa bývalý caddy na, otroka ‘?Steve Williams bol jednoznačne profituje z dvojice | Ewan Murray Viac

Willett je otvor 65 v Sheshan International Golf Clubu bolo iba pokračovaním formulára, ktorý bude takmer určite mu zarábajú kotvisko Ryder Cup budúci september.

Čím viac bezprostrednej otázka je to, či je alebo nie je Yorkshireman môže predstavovať živú hrozbu pre stav McIlroy je medzi súčasnosťou a záver DP World Tour Championship 22. novembra. Konzistencia Willett to samo o sebe je hoden úcty, ktorú mu poskytujú McIlroy.

“Nemal som vypadol z prvých dvoch v poradí podľa zásluh po celý rok,” povedal Willett. “Takže to bolo dobré.Myslím, že keď vyhráte Nedbank Challenge, máte celkom dobrý skok na každý iný na začiatku sezóny a to bolo pekné byť hore.

“Rory ma predbehol niekde uprostred a bol to prípad, že sa snaží ho každý, pretože vymáhať. Máme dva a pol týždne, aby sa pokúsila pazúr trochu viac.

“Ak ste na dosah ísť do Dubaja, by to mohlo byť celkom zaujímavé tam. Ak môžete urobiť, skvelé. Ak nie? Je samozrejme pekné, že tam hore a snaží sa súťažiť o tom. “Stručne povedané, Willett nie je typ, ktorý by kričať zo strechy.

McIlroy nebude ľahko prepustiť Willett hrozbu.Dvojica spolu hrali minulý týždeň na Turkish Airlines Open, ktorý dal štvornásobný víťaz major zblízka možnosť sledovať Willett v ucelenej a neustále zlepšovať hru. Facebook Twitter Pinterest Rory McIlroy sa domnieva strelu z hrebeňa bunkra na ceste k otvoreniu kole 68. Foto: Johannes Eisele / AFP / Getty Images

“Danny hrá dobre na chvíľu,” McIlroy uznal. “Vždy som vedel, že to bude ťažké; aj keď som mal mierny náskok v Race to Dubai, tam bolo toľko ľudí, ktorí boli dosť blízko. Najmä u veľkých výhier prostriedkov na tieto udalosti.

“Vedel som, že budem musieť hrať dobre, aby to vyhrať.Stále budem musieť hrať dobre. “

Bol to zvláštny McIlroy rok, začala v tomto pôsobivom spôsobom, ale prepichnutá zranenie členka. On popiera akékoľvek poňatie o 2015 bol podobný 2013, kedy sa tiež nedokázal vrátiť major. Alebo dokonca, extra motiváciou pre budúci rok dnes prevládajúci.

“Nemyslím si, že to bol môj nedostatok hru alebo formulár, ktorý mi zabránil víťazstvo major,” vysvetlil McIlroy. “Cítil som sa, ako by tam bol, a to jednoducho nie je úplne nestane. Kým v roku ’13 som hral kecy. Bolo to naozaj za to.

“Takže nie som tak sklamaný ako by som bol v ’13, pretože viem, že moja hra je na úrovni, ktorú potrebuje, aby sa vyhrať major. Je to len otázka ísť von a robiť to.Zranenie stále ma z aspoň jedného hlavného a potom som bol ešte rehabbing ju zároveň, keď som hral v USPGA.

“Som motivovaný, rovnako ako by som bol motivovaný akýkoľvek iný rok ísť von a pokúsiť sa hrať major aj budúci rok, a pokúsiť sa získať ďalší pár vo vrecku. “

McIlroy prvé kolo 68 na okraji Šanghaja by pravdepodobne boli prijateľné vo štvrtok ráno sa bývalá svetová No1 ktorý strávil predchádzajúce dva dni trpel otravy jedlom.Boli tam tri po sebe idúce premárnené príležitosti na svojom záverečnom úseku však, ktorý podnietil frustráciu.

McIlroy odhalil jeho chorobu vyvolal stratu 10kg hmotnosti. “Aj vstúpil na váhu, nemal som to urobil, ale som pod 70 kg sa prvýkrát po dlhej dobe,” povedal.

“150lbs, 68 kíl. Nemôžem si spomenúť, kedy som naposledy bol toto svetlo. Myslím, že je to skôr prípad rehydratácia teraz. Alebo niekoľko hamburgery Možno, neviem. “

Adam Scott sotva nastávajúce na vydanie knihy svojho úväzku caddie Steve Williams.Tome nevyhnutne vytvoril titulky, vzhľadom k tomu, Williams ‘starší a zdĺhavý vzťah s Tiger Woods., Ja som to nečítal,’ povedal Scott, ktorý nemá Williams na vaku v Číne.

austrálsky tiež vyvrátil možnosť práce bytí rozptyľovať pri budúcich udalostí, ako sú major, kde sa objaví Williams. “Nemyslím si, že áno, aj keď neviem presne, čo je v knihe,” povedal Scott. “Myslím, že nie. Myslím, že každý asi vie, čo môže očakávať. “