Nitra zdolala Banskou Bystrici i ve druhém semifinále, Ručkay asi končí

NITRA. Hokejisté HK Nitra vedou po úvodních dvou domácích duelech semifinále play off Tipsport extraligy nad Banskou Bystricí 2: 0 na zápasy.

Ve čtvrtečním druhém setkání zvítězili 4: 2, série se na třetí a čtvrtý zápas přesune pod Urpín. Odvetné duely jsou na programu v neděli a v pondělí se začátkem v 17:00. HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 4: 2 (1: 1, 3: 0, 0: 1)

Vyloučení: 8: 8 na 2 min, navíc: James Martin 5 + do konce utkání za seknutí, Veilleux (oba Banská Bystrica) 10 min za nesportovní chování Využití: 2: 1, oslabení: 0: 0 Rozhodčí: Baluška, Lokšík – Tvrdoň, výlety, 3229 diváků

Nepříjemný moment se udál v 11.minutě duelu, když obránce hostí Martin sekl Jindřicha Ručkaya po ruce a ten odstoupil ze hry. Bystrický bek inkasoval za faul vyšší trest s platností do konce utkání (5 + do konce utkání).

Ručkay byl dosud se 8 kanadskými body (4 + 4) jedním z nejproduktivnějších hráčů týmu trenéra Antonína Stavjaňu. Skóre otevřeli Bystričany

V druhém semifinálovém tretnutí začali lépe hosté, na konci šesté minuty se dostal na dostřel urostlý Kanaďan Keven Veilleux a otevřel skóre utkání.

V 8. minutě dostal Nitran Kováčik puk za brankovou čáru, ale rukou, Bet365-Klikni pro svůj bonus takže skóre se neměnilo. V 11.minutě však už ano, Nitran využili přesilovou hru, když po Stümpelovej střele poslal odražený puk za Kalemba záda kanonýr Tománek – 1: 1.

Ve třetí minutě druhé části zápasu domácí otočili stav, Michal Novák poslal od modré čáry puk na branku hostů a ten skončil za zády banskobystrického brankáře.

Bet365-Další informace V polovině utkání poslal Tománek puk zpoza brány do skrumáže před brankáře hostí a Stümpel ho protlačil za brankovou čáru.

V 36. minutě využila Nitra další přesilovku, Stümpel připravil pozici Konig a puk po jeho bombě skončil v bráně hosty – 4: 1.

Na začátku třetí třetiny hráli přesilovku hosté a už po 14.sekundách ji využili, když Kristan prostřelil White. Setkání se nakonec už jen dohráli a Nitra po triumfu 4: 2 vede v sérii 2: 0 na zápasy.