Někdo z čtenářů překvapen: co je tady špatného?

Všimli jste si, že moderní dívky jsou velmi odlišné od své maminky v dětství? My, starší generace, byly jen dívky, a teď kolem nás zcela a vedle princezny: na dětských hřištích, ve školce, v městských parcích nás obklopují malé krásy v , a s účesy. Každá holka od prvních let života má svůj arzenál kosmetiky a úspěšně se jim má. Pohodlné krátké účesy změnil složité účesy, na které se ráno člověk musí trávit spoustu času. Ano a odvolání k dívkám výrazně změnilo: místo obvyklé zacházení podle jména stále častěji slyšíme “kráska” a “princezna”. Ustoupily a hry v mateřské škole: hra na schovávanou, rozmrzelý, “matky a dcery” se staly nezajímavé dívky. Teď si hrají na princezny.

Někdo z čtenářů překvapen: co je tady špatného? Na první pohled nic, ale pokusme se zvážit hru na princezny z různých stran.
Kdo taková princezna?

Pro začátek, pojďme se podívat s funkcemi tohoto charakteru. Nebudeme zacházet do historických a politických detaily, a zase do pohádek. V nich princezna – je to krásná dívka, kterou všichni milují a za jehož srdce bojují odvážné hrdiny. Princezna možná, dobra a reagovat, je váš. Ale než je zaneprázdněn? Zdá se, že princezna se denně zabývá pouze vytvářením oblečení, účesy, tance, procházky a . Jsme jen zřídka vidět její práce, a pokud to funguje, pak jen k tomu, aby nakonec přesídlit do paláce a nikdy více pracovat.

Když se dívky začnou hrát ve školce na hraní rolí, a to roli princezny – je to vždy zvláštní roli, lze říci . Ve skupině může být několik princezen, tak jako někdo, kdo má být služebníky a . Při tom každá holka chce být přesně princeznou.
Co je zahrnuto v povinnosti herní princezny?

Rozmary a objednávky: přines, , šaty, . A role služebníka neřídí tímto jen proto, že podle této hry, oni sami se někdy stanou princeznami a s radostí budou velet.

Jak se stát princeznou? Zde se skrývá největší problém. Děti se domnívají, že princezna může být dívka v krásném oděvu, nebo s nejkrásnější účes. Myslí si o morálních kvalitách a začít bojovat za vedení výhradně prostřednictvím externích atributů. Proto se u dívek od prvních let se objeví touha být krásnější (a ne chytřejší, nebo ) jiné, za co by se ani stalo se oblékat lépe, a být v centru pozornosti. Tak v mysli dívky je složen falešný systém hodnot, která se v budoucnu může mít vliv na charakter a životní styl dítěte.

Zda se to může stát princeznami? Bohužel, ne. Část rodičů se zaměřili na vzhled dívky. Jim je důležité pohodlí oblečení, a její krása, tím více, že ne každý má prostředky pravidelně kupovat drahé šaty. Ne všichni rodiče jsou schopni dělat dívkám ráno složité účesy, a proto vážou jednoduchý ocas. Tak ve skupině dívek se objevují explicitní vůdce a outsidery.

Autorské stránka: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou patrové postele pro děti a velmi dobrá kvalita – koupit zde a levná dětská židle