I jeszcze bardziej niezrozumiałe wykonywanie zadań zamiast dziecka

Nie staraj się być uzasadnione tym, że dziecko wszystko robi sam, a ty tylko kontrolować. Wykonuje zadania pod swoje dyktando, a to znaczy, że nie wykazuje samodzielności.

I jeszcze bardziej niezrozumiałe wykonywanie zadań zamiast dziecka. Rodzice starają się usprawiedliwić złożoności zadań, na przykład, na przyrodę. Ale wierzcie mi, jeśli wyjaśnić dziecku cechy budowy oka owadów, “namaluj świat oczami polny” staje się dla niego elementarnej zagadkami.

Ta niedźwiedzia usługa nie tylko nie rozwija w dziecku niezbędne umiejętności, ale i uczy jego nieodpowiedzialności. Jeśli nie monitorowali proces — to znaczy, że winni w złych ocenach. W ten sposób dziecko od najmłodszych lat uczy się zrzucać odpowiedzialności z siebie na innych.
Niedźwiedzia usługa nr 2: Rozwiązania dla dzieci konflikty

Dzieci kłócą się w piaskownicy, na podwórku, w klasie. Przy tym część dzieci w dobrej wierze przyjmuje cios na rzecz pojednania na siebie, a część ucieka do rodziców. I to rozwścieczyło mama idzie zrozumieć c dziecka. Zawsze wiadomo, że w każdym konflikcie winne są obie strony, ale rodzice, angażując się w konflikt, nie słucha argumentów drugiej strony, skoro wydali “wyrok” na podstawie własnych wniosków. Jeśli za drugiego dziecka również rodzice, nie staje się nieuniknione konflikty między dorosłymi. Często są one w ogóle zapominają o przyczyny i balonowy wtórny głęboki konflikt.

Włączanie rodziców do dzieci konflikty pozbawia dzieci bezcenne doświadczenie społeczne. Tak samo interwencja powoduje u dzieci dyskomfort. Rosną potrafią zachowywać się dyplomatycznie i czuć odpowiedzialność za własne zachowanie. Mówiąc szczerze, z takich “pisklęta” wyrastają zupełnie bezradni dorośli.
Niedźwiedzia usługa nr 3: Ucieczka do przodu “lokomotywy”

To powszechne zjawisko polega na tym, że rodzic samodzielnie podejmuje wszystkie decyzje za dziecko. Niektóre mamy i taty jeszcze przed urodzeniem dziecka zaczynają się w marzeniach obfitości sekcji, kół, zajęć dodatkowych. Przy tym rodzice nawet nie mają wątpliwości, że ich opinia jest w pełni zgadza się z dziecięcymi zainteresowaniami.

Zdarzają się sytuacje, kiedy rodzice czepiają się każdej zainteresowanie dzieci. Dziecko tylko zaproponował mamie iść na lodowisko, a ona od razu kupiła mu drogie łyżwy, nagrała w sekcji łyżwiarstwa figurowego i przedstawiła szereg roszczeń, że córka nie chce iść na zajęcia. “Możemy dla ciebie zrobić wszystko!” — krzyczy mama. Ale, jeśli mam być szczerzy, tacy rodzice wydają własne interesy nad dobro dziecka.

W tym przypadku pomoc może być wsparcia, tworzenia warunków i nie więcej. I trzeba wspierać tylko w przypadku, gdy dziecko wykaże zainteresowanie.

Niedźwiedzi usługi powodują głębokie konsekwencje w przyszłości:

nieodpowiedzialności;
infantylizmu;
brak umiejętności interakcji społecznych;
luki w wiedzy.

Polecamy sklep: Sklep Banaby.pl, który ma w swojej ofercie produkty takie jak kocyki dla dzieci, firanki dla dzieci – i również łóżko dziecięce – meble Banaby. Polecamy sklep Banaby.pl